Zaaranżuj swój wyśniony ogród

By mieć rewelacyjny, a ponadto funkcjonalny ogród, powinniśmy go dobrze zaprojektować. Projektowanie ogrodu najbardziej korzystnie rozpocząć od zdefiniowania, jakiego typu elementy pragniemy w nim pomieścić. Poza takimi oczekiwaniami, takiego typu jak garaż, śmietnik lub taras wypoczynkowy, dobrze również rozpatrzyć pozostałe elementy, jak na przykład skład na drewno (jak posiadamy w domu kominek).

W ten sposób warto także pomyśleć nad lokalizacją altany lub zupełnie odmiennego ogrodowego pawilonu, lecz miejmy na uwadze, że powinny one być duże. Powinniśmy się też zastanowić, czy nasz ogród powinien pełnić funkcję jedynie dekoracyjno-wypoczynkową, czy także rekreacyjną. Mogą tam mieć miejsce liczne warzywa, owoce i zioła. Nie musimy od razu zaplanować tam sadu, bo wystarczy przecież chociaż jedno drzewo owocowe i mały zagonik z ziołami, by posiadać zawsze pod ręką dodatek do różnych potraw. Na pewno w takich działaniach wsparciem będą fachowcy, z pewnością jeżeli projektowanie ogrodów wrocław to najlepsze miejsce, bo odnajdziemy tam wiele najlepszych firm w tej dziedzinie – www.gardenidea.pl/projekty.php.

Ogrody
Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com/photos/matt_gibson/456254888/

Następnym krokiem jest określenie, jakiej wielkości powinny być różne elementy, co umożliwi nam dowiedzenie się, czy wszystkie planowane elementy będą mogły zmieścić się na naszej działce. A jeśli tak to, czy z pewnych trzeba będzie zrezygnować. W dalszej kolejności dobieramy styl ogrodu, który obowiązkowo powinien korespondować ze stylem domy. Na końcu zaś pomyślmy nad doborem roślin do ogrodu. Dzięki temu projekt ogrodu (przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie) będzie bardzo obiecujący. Jak posiadamy liczną rodzinę, lub jesteśmy towarzyskimi osobami, tak więc nasz ogród często będzie miejscem wielu spotkań, to powinniśmy pomyśleć o odpowiednio dużym tarasie wypoczynkowym, na jakim zmieszczą się wszyscy goście.

Jeżeli nie znasz nikogo kto mógłby sporządzić dla ciebie projekt ogrodu, warto wspomóc się internetem. Jeżeli wpiszesz do wyszukiwarki odpowiednią frazę, np. „aranżacja zieleni wrocław”, ukaże ci się kilkadziesiąt rezultatów z witrynami agencji trudniących się tego typu działalnością. Poznasz ich przekrojową ofertę wraz z przykładowym cennikiem, portfolio z do tej pory zrealizowanymi aranżacjami. Będziesz miał szansę określić, czy tego rodzaju projekt ogrodu będzie dla ciebie wystarczający. Jeżeli wytypujesz którąś z agencji, musisz jedynie ugadać się z nią przez telefon i zaaranżować spotkanie z którymś z architektów. On doradzi ci najlepiej, jakiego typu kwiaty zaadaptują się najlepiej w ziemi, którą posiadasz na swej posiadłości.

Jak sam na pewno widzisz, wybór najlepszej agencji trudniącej się aranżacją ogrodów, do najłatwiejszych nie należy. Lecz nie warto się poddawać. Możemy z jednej strony przeszukać internet wzdłuż i wrzesz, w poszukiwaniu odpowiedniego wykonawcy. Drugą metodą jest wypytanie wśród przyjaciół o konkretne biura wykonujące take usługi.