Niezwykły ogród, czyli jakiego typu rośliny ozdobne warto w nim zasadzić

Trawy ozdobne należą w naszych czasach do niezwykle popularnych roślin w naszych ogrodach. Skąd ta popularność? Otóż prezentują się one doskonale w ogrodach które zostały zaprojektowane w niezwykle różnym stylu, do tego wiele z nich stanowi ozdobę ogrodu także przez zimowe miesiące. Jakie są najbardziej popularne odmiany tych roślin?

trawy ozdobne spotkamy teraz w sporej ilości ogrodach. Dobrze prezentują się w ogrodach zaprojektowanych w stylu naturalistycznym, ale również w miejscach w stylu angielskim. Do tego stwarzają bardzo ogrom opcji aranżacyjnych. W zależności od odmiany, trawy ozdobne można będzie posadzić w ogródkach typu skalnego, w pobliżu oczka wodnego, będą mogły też rosnąć osobno. Są proste w uprawie, a do tego możemy je zakupić w wielu odmianach. Umiejętnie zestawiając odmiany o zielonych liściach z tymi, które mają liście o różnych kolorach możemy stworzyć niezwykle kompozycje. Co więcej, są wśród nich zarówno trawy wysokie, jak i niskie. Poszerza to znacznie opcje ich wykorzystania. Pośród wysokich odmiana traw ozdobnych jedną z częściej pojawiających się w naszych ogrodach jest dorastająca nawet do trzech metrów trawa pampasowa. Tak wspaniała roślina, która do tego tworzy różowe bądź białe kwiatostany najlepiej prezentuje się posadzona pojedynczo.

Krzewy i trawy ozdobne
Autor: Matt Lavin
Źródło: www.flickr.com

Wiosna to pora, kiedy większość właścicieli przydomowych ogrodów jest nastawiona na nowe aranżacje ogrodu. Wiosną najchętniej decydujemy się przede wszystkim na krzewy ozdobne. szkółka krzewów ozdobnych jest ciekawym miejscem do kupna modnych roślin. Szkółka krzewów ozdobnych to miejsce, w którym kupimy zarówno krzewy liściaste, jak też rośliny iglaste. Są pośród nich także szkółki, które oferują o wiele więcej roślin ozdobnych: różnego rodzaju byliny, długoletnie zioła, drzewa oraz krzewy owocowe, rośliny pnące. Jeśli zdecydujemy się na sadzenie traw ozdobnych możemy odwiedzić tego rodzaju właśnie szkółkę. Na pewno znajdziemy w niej interesujące nas odmiany traw.

Niezwykle ciekawą odmianą pośród traw ozdobnych, która ma niezwykle duże zastosowanie jest miskant chiński. Niezależnie od tego, jaki gatunek trawy zakupimy, musimy pamiętać, że są to rośliny niezwykle ekspansywne. Tego typu trawy raczej nie będą nadawały się do sadzenia gdzieś, gdzie jest naprawdę mało miejsca. Niezwykle szybko zajmą w nich wielką przestrzeń.